Wojciech Szczęsny – klub, pozycja, zarobki

Wojciech Szczęsny - klub, pozycja, zarobki

Wojciech Szczęsny to obecnie jeden z liderów polskiej kadry, który powinien mieć pewne miejsce na boisku podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Od lat zaliczany jest do grona najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie. W jakim klubie i na jakiej pozycji gra na co dzień Wojciech Szczęsny? Jakie są jego zarobki?

W jakim klubie gra Wojciech Szczęsny?

Od 2017 roku Wojciech Szczęsny jest zawodnikiem włoskiego Juventusu Turyn. W tym czasie wypracował sobie pozycję jednego z najlepszych piłkarzy drużyny wielokrotnego Mistrza Włoch. Występuje nie tylko w Serie A, ale także rok w rok strzeże bramki Turyńczyków w Lidze Mistrzów. Sytuacja ta nie powinna zmienić się w najbliższym czasie. Jednocześnie w Juventusie rozegrał już najwięcej spotkań spośród wszystkich klubów, które reprezentował. W karierze seniorskiej grał jeszcze w angielskich: Arsenalu Londyn i Brentford, a także we włoskiej AS Roma.

Wojciech Szczęsny – pozycja na boisku

Wojciech Szczęsny gra na pozycji bramkarza. Tym samym poszedł w ślady swojego ojca Macieja Szczęsnego, który był uznanym ligowym bramkarzem i zanotował kilka występów w kadrze Polski. Przez lata w reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny walczył o bluzę z numerem 1 z Łukaszem Fabiański. Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez tego ostatniego, Szczęsny został pierwszym wyborem kolejnych selekcjonerów. Tak też powinno być na Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie Polaków poprowadzi Czesław Michniewicz.

Jakie są zarobki Wojciecha Szczęsnego?

Reprezentacyjny bramkarz należy do najlepiej zarabiających piłkarzy reprezentacji Polski. Roczna pensja Wojciecha Szczęsnego w Juventusie Turyn wynosi około 12 milionów euro rocznie, co przekłada się na 6,5 miliona euro netto. Tyle właśnie otrzymuje Polak za rok gry w Turynie. Od lat występuje w uznanych klubach europejskich, gdzie wcześniej również mógł liczyć na wynagrodzenie liczone w milionach euro. Do tego dochodzą przychody z umów reklamowych m.in. z Lavazzą. Bramkarz znany jest także z prowadzenia działalności na rynku nieruchomości.

Wojciech Szczęsny – debiut w reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny debiut w reprezentacji Polski zanotował 18 listopada 2009 roku za kadencji Franciszka Smudy. Wystąpił wówczas w drugiej połowie meczu towarzyskiego z Kanadą, gdzie zastąpił Tomasza Kuszczaka. Mecz był etapem przygotowań do Euro 2012. Od tamtej pory uzbierał już ponad 60 występów z orzełkiem na piersi.

Skąd pochodzi Wojciech Szczęsny?

Bramkarz reprezentacji Polski urodził się 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie i pierwsze kroki stawiał w stołecznych klubach. Występował w drużynach młodzieżowych Agrykoli Warszawa i Legii Warszawa, z której przeniósł się na Wyspy do Arsenalu Londyn. Tam do wielkiej piłki wprowadzał go Arsene Wenger.