Robert Lewandowski – klub, pozycja, zarobki

Robert Lewandowski - klub, pozycja, zarobki

Robert Lewandowski to prawdopodobnie najlepszy piłkarz w historii reprezentacji Polski i od lat jeden z najlepszych zawodników na całym świecie. Na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze powinien być główną postacią polskiej drużyny. Na pewno będzie chciał poprowadzić kolegów do spektakularnego sukcesu. W jakim klubie i na jakiej pozycji występuje obecnie Robert Lewandowski? Jakie są jego roczne zarobki?

Robert Lewandowski – klub

Od 2014 roku Robert Lewandowski związany jest z zespołem FC Bayern Monachium. W tym czasie wywalczył aż osiem tytułów Mistrza Niemiec, trzy Puchary Niemiec, pięć Superpucharów Niemiec, a także wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Okres Roberta Lewandowskiego w klubie ze stolicy niemieckiej Bawarii to pasmo niekończących się sukcesów drużynowych, a także wyróżnień indywidualnych. Na swoim koncie ma liczny tytuły króla strzelców w: Bundeslidze (7), Pucharze Niemiec (5), Lidze Mistrzów (1) i Ekstraklasie (1). Ponadto zdobywał również Złotego Buta dla najlepszego strzelca sezonu w Europie. Największe indywidualne sukcesy Roberta Lewandowskiego to przede wszystkim dwukrotne wygranie plebiscytu na Piłkarza Roku FIFA w latach 2020 i 2021, a także drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki France Football w 2021 roku.

W jakich klubach wcześniej występował?

Kontrakt zawodnika z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku, ale na rok przed jego wygaśnięciem spekuluje się o możliwym transferze piłkarza do innego klubu. Przed dołączeniem do klubu z Bawarii, reprezentant Polski grał w takich zespołach jak: Delta Warszawa, Legia II Warszawa, Znicz Pruszków, Lech Poznań i Borussia Dortmund.

Robert Lewandowski – pozycja

Robert Lewandowski od początku swojej kariery występuje na pozycji napastnika zarówno w piłce klubowej, jak i w barwach reprezentacji Polski. Z powodzeniem może być jedynym napastnikiem w ustawieniu, jak i tworzyć duet lub tercet zawodników pierwszej linii z innymi graczami. W każdym ustawieniu czuje się bardzo dobrze.

Robert Lewandowski – zarobki

Według oficjalnych informacji Robert Lewandowski z tytułu kontraktu z Bayernem Monachium zarabia 24 miliony euro rocznie. To sprawia, że jest najlepiej opłacanym zawodnikiem występującym w barwach dziesięciokrotnego z rzędu Mistrza Niemiec. Gaża inkasowana przez reprezentanta Polski za występy w Bayernie Monachium to tylko część jego zarobków. Pozostałą część stanowią przychody z indywidualnych i drużynowych kontraktów sponsorskich. Ten element zarobków objęty jest tajemnicą handlową, którą chronią liczne kontrakty.

Skąd pochodzi Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził w mazowieckiej wsi Leszno, skąd przeniósł się do Warszawy, aby kontynuować swoją przygodę z piłką.

Robert Lewandowski – debiut w reprezentacji

Jeden z najlepszych obecnie piłkarzy na świecie zadebiutował w reprezentacji Polski w wieku 20. lat. Miało to miejsce dokładnie 10 września 2008 roku w San Marino. W wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata zastąpił w 59. minucie Marka Saganowskiego i na swoją pierwszą bramkę z orzełkiem na piersi czekał zaledwie 8 minut. Znakomicie odnalazł się w polu karnym i dobił strzał Euzebiusza Smolarka, który wcześniej trafił w słupek. Tym samym przypieczętował wygraną biało-czerwonych 2:0. Obecnie na swoim koncie ma najwięcej występów i najwięcej bramek w historii reprezentacji Polski.