Piotr Zieliński – klub, pozycja, zarobki

Piotr Zieliński - klub, pozycja, zarobki

Piotr Zieliński od lat jest pewnym punktem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Występuje w niej już od 9. lat i wiele wskazuje na to, że kolejne lata przed nim. W karierze seniorskiej występował do tej pory tylko we Włoszech, jednak w najbliższym oknie transferowym może to ulec zmianie. W jakim klubie i na jakiej pozycji gra Piotr Zieliński? Jakie są jego zarobki? Sprawdźmy.

W jakim klubie gra Piotr Zieliński?

Reprezentant Polski Piotr Zieliński od 2016 roku związany jest z włoskim klubem SSC Napoli. Rozegrał w jego barwach już ponad 200 spotkań w rozgrywkach Serie A, a do tego dochodzą także mecze w Pucharze Włoch i rozgrywkach europejskich. Pod koniec sezonu 2021/22 pojawiały się spekulacje, że Polak niebawem może zmienić otoczenie i przenieść się do innej ligi. Na ten moment wydaje się to bardzo prawdopodobne, choć jego kontrakt z zespołem z Neapolu obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Wcześniej Polak reprezentował barwy Udinese Calcio i Empoli.

Piotr Zieliński – pozycja na boisku

Piotr Zieliński występuje zazwyczaj na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika. W miarę potrzeb trenera może być ustawiany także głębiej bliżej linii obronnej swojego zespołu, a także na jednym z boków. Charakterystyka Piotr Zielińskiego to m.in. wchodzenie w dryblingi, schodzenie do środka pola, a także próbowanie niekonwencjonalnych zagrań. W ostatnich latach strzela także coraz więcej bramek.

Ile wynoszą zarobki Piotra Zielińskiego?

Środkowy pomocnik z Napoli należy do najlepiej zarabiających piłkarzy reprezentacji Polski. Obecnie we Włoszech jego zarobki wynoszą 3,5 miliona euro rocznie. To podstawowa pensja, do której dochodzą premie oraz wpływy z kontraktów reklamowych. W przypadku zmiany klubu Piotr Zieliński powinien liczyć na poprawę zarobków.

Piotr Zieliński – debiut w reprezentacji Polski

Piotr Zieliński debiut w reprezentacji Polski zanotował 4 czerwca 2013 roku za kadencji Waldemara Fornalika. Wówczas pojawił się na boisku w 46. minucie meczu towarzyskiego z Liechtensteinem, gdy zastąpił Kamila Grosickiego. Od tego czasu uzbierał w reprezentacji już ponad 60 spotkań. Pierwszą bramkę w biało-czerwonych barwach zdobył 31 lipca 2013 roku w meczu towarzyskim z Danią.

Skąd pochodzi Piotr Zieliński?

Piotr Zieliński urodził się i wychowywał w Ząbkowicach Śląskich. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki w piłce młodzieżowej, gdzie rozpoczął treningi z miejscowym Orle. Stamtąd na kilka lat trafił do akademii Zagłębia Lubin, gdzie został wypatrzony przez skautów z włoskiego Udinese Calcio. Karierę seniorską kontynuuje do tej pory tylko na Półwyspie Apenińskim, gdzie wyrobił sobie markę jednego z najlepszych i najbardziej utalentowanych graczy.