Jan Bednarek – klub, pozycja, zarobki

Jan Bednarek - klub, pozycja, zarobki

Jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Polski w ostatnich latach jest Jan Bednarek. Od kilku sezonów występuje w lidze angielskiej i buduje swoją markę w jednej z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Jeżeli nie złapie kontuzji, to powinien być członkiem pierwszego składu kadry na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. W jakim klubie i na jakiej pozycji gra Jan Bednarek? Ile wynoszą jego zarobki?

W jakim klubie gra Jan Bednarek?

Jan Bednarek od kilku lat jest podstawowym zawodnikiem angielskiego Southampton. Popularni „Święci” występują w Premier League, która przez wielu uznawana jest za najlepszą ligę na świecie. Reprezentant Polski zanotował w niej już ponad 150 występów od 2017 roku. To jego pierwszy zagraniczny klub. Wcześniej przez kilka sezonów Jan Bednarek występował w Lechu Poznań z przerwą na roczne wypożyczenie do Górnika Łęczna. Kontrakt Polaka w Southampton obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Jan Bednarek – pozycja na boisku

Na co dzień Jan Bednarek występuje na pozycji środkowego obrońcy, zarówno w kadrze, jak i w zespole klubowym. Dobrze czuje się w duecie środkowych obrońców, jak i pełniąc rolę centralnego lub jednego z bocznych defensorów w systemie 3-5-2. Dzięki temu nie powinien mieć większych problemów z adaptacją do nowego stylu gry, jeżeli taki przygotuje selekcjoner Czesław Michniewicz.

Ile wynoszą zarobki Jana Bednarka?

W grudniu 2020 roku Jan Bednarek podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z Southampton. Zagwarantował sobie w nim pensję na poziomie około 1,2 miliona funtów za rok gry w barwach „Świętych”. Informacje te jednak nie zostały oficjalnie potwierdzone. Ponadto Jan Bednarek może liczyć na premie i dodatki za występy. Dodatkowe przychody reprezentanta Polski stanowią wpływy z tytułu umów sponsorskich.

Jan Bednarek – debiut w reprezentacji Polski

Środkowy obrońca obecny jest w pierwszej kadrze od 2017 roku. Jan Bednarek debiut w reprezentacji Polski zanotował 4 września 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Kazachstanem. Polacy wygrali wówczas 3:0 i ostatecznie zakończyli eliminacje sukcesem i awansem na mundial. Tam Jan Bednarek zagrał w trzech spotkaniach grupowych, a w ostatnim z Japonią zdobył swoją jedyną dotychczas bramkę w biało-czerwonych barwach. Według stanu na początek czerwca 2022 roku rozegrał w nich 40 spotkań.

Skąd pochodzi Jan Bednarek?

Jan Bednarek urodził się 12 kwietnia 1996 roku w miejscowości Słupca w województwie wielkopolskim. Jego starszy brat Filip Bednarek również gra w piłkę i reprezentuje obecnie barwy Lecha Poznań. Pierwszym klubem Jana był Sokół Kleczew. W okresie juniorskim występował również w MSP Szamotuły oraz w Lechu Poznań, gdzie rozpoczął także swoją seniorską karierę.