Kamil Grabara – klub, pozycja, zarobki

Kamil Grabara

Kamil Grabara to przedstawiciel młodego pokolenia w kadrze Polski. Jeżeli odpowiednio poprowadzi swoją karierę, a także będzie prezentował wysoki i równy poziom, to na dłużej może dołączyć do grona reprezentantów Polski. Póki co ma już za sobą debiut i pozostaje w walce o wyjazd do Kataru na tegoroczne Mistrzostwa Świata. W jakim klubie i na jakiej pozycji gra Kamil Grabara? Jak kształtują się jego zarobki?

W jakim klubie gra Kamil Grabara?

Młody reprezentant Polski od 2021 roku występuje w duńskim FC Kopenhaga. Z zespołem mistrza Danii podpisał pięcioletni kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Wcześniej dwukrotnie grał w tej lidze na wypożyczeniach do Aarhus z Liverpoolu. W latach 2016-2021 związany był z kontraktem z klubem FC Liverpool, jednak nigdy nie przebił się w nim do pierwszego składu. Poza Aarhus grał również na wypożyczeniu w Huddersfield Town.

Kamil Grabara – pozycja na boisku

Kamil Grabara na co dzień występuje na pozycji bramkarza. Znany jest ze swojego refleksu i świetnej gry na linii, dzięki czemu jest w stanie wybronić naprawdę trudne uderzenia. Ze względu na dużą rywalizację w FC Liverpool nie był w stanie przebić się do drużyny prowadzonej przez Jurgena Kloppa. W Danii jednak mu zaufano i odpłaca się doskonałymi występami w FC Kopenhaga. Zostały one dostrzeżone przez Czesława Michniewicza, który dał Grabarze zadebiutować w kadrze Polski.

Jakie są zarobki Kamila Grabary?

Według nieoficjalnych informacji Kamil Grabara rocznie za grę w FC Kopenhaga inkasuje wynagrodzenie w wysokości 2,8 miliona złotych. To podstawowe zarobki, do których warto doliczyć premie i dodatki. Ponadto reprezentant Polski może pobierać również wynagrodzenie z tytułu umów reklamowych, jednak nie są to dane ujawnione.

Kamil Grabara – debiut w reprezentacji Polski

Kamil Grabara debiut w reprezentacji Polski zaliczył stosunkowo niedawno. Stało się to już za kadencji Czesława Michniewicza, który umożliwił młodemu bramkarzowi grę z orzełkiem na piersi w towarzyskim meczu z reprezentacją Walii. Spotkanie odbyło się 1 czerwca 2022 roku we Wrocławiu i Polacy wygrali je 2:1.

Skąd pochodzi Kamil Grabara?

Świeżo upieczony reprezentant Polski przyszedł na świat 8 stycznia 1999 roku w Rudzie Śląskiej. Wychowywał się na Śląsku, gdzie występował w młodzieżowych zespołach: Wawel Wirek, Stadion Śląski Chorzów oraz Ruch Chorzów. W tym ostatnim został wypatrzony przez skautów słynnego Liverpoolu i w wieku 17 lat przeniósł się na Wyspy Brytyjskie.