Bartosz Salamon – klub, pozycja, zarobki

Bartosz Salamon - klub, pozycja, zarobki

Choć Bartosz Salamon w kadrze zadebiutował już w 2013 roku, to jednak z orzełkiem na piersi nie rozegrał zbyt wielu spotkań. Ostatnie miesiące wskazują jednak na to, że może być jednym z kandydatów do wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2022, o ile przekona do siebie selekcjonera Czesława Michniewicza. W jakim klubie i na jakiej pozycji gra obecnie Bartosz Salamon? Jak wyglądają jego zarobki?

Bartosz Salamon – klub po powrocie do Polski

Po kilkunastu latach spędzonych we Włoszech Bartosz Salamon zdecydował się na powrót do Polski. W 2021 roku podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Bez wątpienia jest to dla tego zawodnika wyjątkowy klub. Bartosz Salamon z niego w wieku juniorskim wyjeżdżał do Włoch, gdzie budował swoją pozycję. Łącznie na Półwyspie Apenińskim grał do tej pory w 8. zespołach zarówno w Serie A, jak i na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Reprezentował tam barwy takich ekip jak: AC Milan, Sampdoria Genua, Cagliari Calcio, SPAL, Frosinone, Pescara, Foggia i Brescia.

Bartosz Salamon – pozycja na boisku

Bartosz Salamon to środkowy obrońca. Na tej pozycji gra zarówno w klubie, jak i w reprezentacji Polski. Przed laty zdarzało mu się występować również na pozycji defensywnego pomocnika, ponieważ dobrze operuje piłką i umiejętnie wprowadza ją do gry z linii obronnej. Jednym z jego największych atutów jest gra głową. Dzięki swojemu wzrostowi i skoczności wygrywa większość pojedynków powietrznych z napastnikami drużyn przeciwnych oraz bywa groźny pod bramką rywali.

Jakie są zarobki Bartosza Salamona?

Środkowy obrońca reprezentacji Polski ma kontrakt z Lechem Poznań do 30 czerwca 2024 roku. Zgodnie z nim za sezon gry w stolicy Wielkopolski zgarnia 1,8 miliona złotych. Wcześniej w barwach SPAL mógł liczyć na porównywalną pensję w granicach 400 tysięcy euro rocznie. Do tego dochodzą premie, a także wpływy z kontraktów reklamowych.

Bartosz Salamon – debiut w reprezentacji Polski

Bartosz Salamon debiut w reprezentacji Polski oficjalnie zaliczył 26 marca 2013 roku za kadencji Waldemara Fornalika. Wówczas wystąpił w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2014 przeciwko San Marino. Pierwsze powołanie do kadry otrzymał jednak już 24 sierpnia 2010 roku od Franciszka Smudy. Do tej pory w historii swoich występów z orzełkiem na piersi nie zanotował żadnego trafienia.

Skąd pochodzi Bartosz Salamon?

Zawodnik ten urodził się 1 maja 1991 roku w Poznaniu. Pierwszym jego klubem juniorskim była Concordia Murowana Goślina, z której przeszedł do Lecha Poznań. Tam został wypatrzony przez skautów i jeszcze w wieku juniorskim wyjechał do Włoch.