Łukasz Skorupski – klub, pozycja, zarobki

Łukasz Skorupski - klub, pozycja, zarobki

Łukasz Skorupski od lat występuje we włoskich zespołach, gdzie wyrobił sobie markę solidnego bramkarza. To sprawia, że z dużą regularnością powoływany jest do reprezentacji Polski przez kolejnych selekcjonerów. Z orzełkiem na piersi zanotował jednak tylko kilka spotkań, ponieważ zawsze pełni rolę zmiennika. Tak też powinno być podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. W jakim klubie i na jakiej pozycji występuje obecnie Łukasz Skorupski? Jakie zarobki inkasuje?

W jakim klubie gra Łukasz Skorupski?

Od kilku lat Łukasz Skorupski występuje we włoskiej drużynie Bologna FC. To średniak rozgrywek Serie A, w którym co sezon polski zawodnik ma wiele okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami. Zbiera pochlebne recenzje i nie jest wykluczone, że w niedługim czasie trafi do dużo lepszego i bardziej renomowanego klubu. Łukasz Skorupski ma kontrakt w Bolonii do końca czerwca 2023 roku. Wcześniej we Włoszech reprezentował jeszcze barwy AS Roma i Empoli, gdzie przebywał dwa sezony na wypożyczeniu. W przyszłym roku będzie świętował swoją dekadę na Półwyspie Apenińskim. Seniorską karierę w Polsce spędził w Górniku Zabrze z krótkim wypożyczeniem do Ruchu Radzionków.

Łukasz Skorupski – pozycja na boisku

Łukasz Skorupski gra na pozycji bramkarza. Dał się poznać ze świetnego refleksu na linii oraz bronienia strzałów, które teoretycznie wydają się być poza jego zasięgiem. Nie przebił się w AS Roma, gdzie musiał uznać wyższość m.in. Wojciecha Szczęsnego, jednak świetnie idzie mu w klubach włoskich ze średniej półki. We Włoszech uzbierał już ponad 200 występów.

Jakie są zarobki Łukasza Skorupskiego?

Według nieoficjalnych informacji Łukasz Skorupski może obecnie liczyć na roczną pensję w wysokości 1,7 miliona euro. Wcześniej podczas występów w Romie jego zarobki stopniowo rosły i wahały się w przedziale 0,5-1,5 miliona euro za sezon. Do tych kwot należy doliczyć przychody z umów reklamowych i sponsorskich, które objęte są tajemnicą handlową.

Łukasz Skorupski – debiut w reprezentacji Polski

Bramkarz zadebiutował w reprezentacji Polski już blisko dekadę temu. Miało to miejsce 14 grudnia 2012 roku podczas towarzyskiego meczu Polaków z Macedończykami. Selekcjonerem był wówczas Waldemar Fornalik. Przez blisko 10 lat występów z orzełkiem na piersi zanotował od tej pory tylko 6 występów.

Skąd pochodzi Łukasz Skorupski?

Łukasz Skorupski urodził się 5 maja 1991 roku w Zabrzu i tam też rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. W piłce młodzieżowej reprezentował barwy Pogoni Zabrze i Górnika Zabrze, po czym w tym drugim zespole rozpoczął karierę seniorską.