Matty Cash – klub, pozycja, zarobki

Matty Cash - klub, pozycja, zarobki

Matthew Stuart Cash to urodzony w 1997 roku w Anglii piłkarz polskiego pochodzenia. W 2021 roku otrzymał polskie obywatelstwo i zaczął być regularnie powoływany do reprezentacji Polski. W jakim klubie i na jakiej pozycji na co dzień występuje Matty Cash? Jakie są jego roczne zarobki? Sprawdźmy.

Matty Cash – klub

Reprezentant Polski w piłce nożnej Matty Cash całą swoją dotychczasową karierę występuje na Wyspach. Od 2020 roku reprezentuje barwy klubu Aston Villa, z którym gra na szczeblu Premier League, gdzie jest stale zawodnikiem pierwszego składu. Jego trenerem w piłce klubowej jest obecnie Steven Gerrard, czyli legenda angielskiego futbolu. Wcześniej Matty Cash występował przez 4 sezony w barwach Nottingham Forest na zapleczu angielskiej Premier League z krótkim okresem wypożyczenia do Dagenham & Redbridge.

Matty Cash – pozycja

Matty Cash jest prawym obrońcą i na tej pozycji występuje również w reprezentacji Polski. Z powodzeniem może grać na prawej obronie w czteroosobowym bloku defensywnym, jak i pełnić rolę wahadłowego w systemie 3-5-2. Daje to większe pole manewru w ustalaniu taktyki przez szkoleniowca biało-czerwonych Czesława Michniewicza. W przypadku takiej potrzeby może zagrać również na lewej stronie defensywy.

Jakie są zarobki Matty Casha?

Zawodnik ten jest jednym z najlepiej zarabiających reprezentantów Polski. Matty Cash w Asto Villi może liczyć na zarobki rzędu 3,38 miliona funtów rocznie, co daje około 18 milionów złotych. Jego tygodniowa pensja w angielskim klubie to 65 000 funtów.

Debiut w reprezentacji – kiedy Matty Cash zagrał pierwszy mecz z orzełkiem na piersi?

Debiut w reprezentacji Matty’ego Casha nastąpił stosunkowo niedawno. Miało to miejsce 12 listopada 2021 roku, gdy Paulo Sousa powołał obrońcę po otrzymaniu przez niego polskiego obywatelstwa. Matty Cash w meczu eliminacji do mistrzostw świata z Andorą wszedł na plac gry w 64. minucie, gdy zastąpił na prawym wahadle Przemysława Frankowskiego.

Skąd pochodzi Matty Cash?

Matty Cash urodził się 7 sierpnia 1997 roku w angielskim Slough. Jego przodkowie ze strony mamy Barbary z domu Tomaszewskiej pochodzili ze Stanisławowa i Brańska. Po drugiej wojnie światowej i powrocie z zesłania na Syberię, dziadkowie Matty’ego Casha wyemigrowali do Wielkiej Brytanii. Zawodnik nie zapomniał o swoich korzeniach i po udanej procedurze ubiegania się o polskie obywatelstwo, od 2021 roku może z dumą reprezentować kraj pochodzenia swojej mamy i dziadków.

Na mistrzostwach świata w Katarze powinien być jednym z podstawowych zawodników w układance Czesława Michniewicza.