Bartosz Bereszyński – klub, pozycja, zarobki

Bartosz Bereszyński - klub, pozycja, zarobki

Jednym z podstawowych reprezentantów Polski w ostatnich latach jest Bartosz Bereszyński. Od pięciu lat kontynuuje swoją karierę we Włoszech, gdzie wyrobił sobie markę solidnego piłkarza. Jeżeli podtrzyma dobrą dyspozycję, to powinien być pewniakiem do wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Na jakiej pozycji i w jakim klubie na co dzień gra Bartosz Bereszyński? Jakie są jego zarobki?

Jaki klub reprezentuje Bartosz Bereszyński?

Bartosz Bereszyński od 2017 roku występuje we włoskiej Sampdorii Genua. W tym czasie rozegrał w jej barwach ponad 150 spotkań na szczeblu Serie A. Dał się poznać jako solidny zawodnik i zdarzyło mu się nawet wyprowadzać kolegów w roli kapitana drużyny. Praktycznie co okienko transferowe łączony jest z jakimś lepszym zespołem, jednak na razie nie doszło do transferu. Jego kontrakt w Sampdorii obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Przed wyjazdem do Włoch grał w Polsce w takich zespołach jak: Lech Poznań, Warta Poznań i Legia Warszawa.

Bartosz Bereszyński – pozycja na boisku

Zawodnik ten na co dzień występuje na pozycji prawego obrońcy. Doskonale odnajduje się zarówno w czteroosobowym bloku obronnym, jak i w roli wahadłowego. W reprezentacji oraz w klubie zdarzało mu się grać również na lewej stronie bloku defensywy, a także w trójce środkowych obrońców w ustawieniu 3-5-2. Jego obecność w kadrze sprawia, że trener Czesław Michniewicz ma większe pole manewru w zestawieniu osobowym pierwszej jedenastki, a także w dokonywaniu ewentualnych roszad w składzie i w ustawieniu w trakcie gry.

Jakie są zarobki Bartosza Bereszyńskiego?

W porównaniu z innymi reprezentantami Polski zarobki Bartosza Bereszyńskiego należy uznać za przeciętne. Według informacji, które przedostają się do mediów, jego podstawowa pensja w Sampdorii wynosi 450 tysięcy euro rocznie. Do tego dochodzą premie i bonusy, a także przychody z kontraktów reklamowych.

Bartosz Bereszyński – debiut w reprezentacji Polski

Bartosz Bereszyński debiut w reprezentacji Polski zaliczył 4 czerwca 2013 roku za kadencji selekcjonera Waldemara Fornalika. Wówczas wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Liechtensteinowi. Do tej pory z orzełkiem na piersi zagrał ponad 40 razy i nie strzelił żadnej bramki.

Skąd pochodzi Bartosz Bereszyński?

Bartosz Bereszyński urodził się 12 lipca 1992 roku w Poznaniu i dorastał w okolicach. Pierwszym jego klubem młodzieżowym był TPS Winogrady, skąd przeniósł się do Poznaniaka Poznań. Poprzez Wartę Poznań trafił w końcu do największego klubu w Wielkopolsce, czyli do Lecha Poznań. Jego kariera nabrała rozpędu po przejściu do Legii Warszawa.