Kamil Glik – klub, pozycja, zarobki

Kamil Glik - klub, pozycja, zarobki

Od lat jednym z filarów reprezentacji Polski jest Kamil Glik. Stał się prawdziwym liderem linii defensywnej naszego zespołu i jest pierwszym wyborem kolejnych selekcjonerów. W każde spotkanie z orzełkiem na piersi wkłada swoje serce i tak też powinno być podczas zbliżających się mistrzostw świata w Katarze. Na jakiej pozycji i w jakim klubie występuje Kamil Glik? Na jakie zarobki może liczyć?

Kamil Glik – klub

Reprezentant Polski Kamil Glik od 2020 roku związany jest z włoskim zespołem Benevento. Na początku występował z nim w Serie A, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Niestety po roku gry zespół ten spadł do Serie B, jednak Kamil Glik pozostał w jego składzie. Ostatni sezon spędził na zapleczu, a jego drużyna odpadła z walki o awans dopiero na etapie baraży. Kontrakt reprezentacyjnego obrońcy z Benevento obowiązuje do czerwca 2023 roku i obecnie nic nie wskazuje na to, aby miał pożegnać się z zespołem.

W jakich klubach wcześniej grał ten zawodnik?

Kamil Glik to niezwykle doświadczony zawodnik, który na przestrzeni już 15. lat swojej zawodowej kariery grał w pięciu krajach i kilku klubach. Swoje początki w seniorskiej piłce stawiał w trzeciej drużynie Realu Madryt, jednak nigdy nie przebił się do pierwszego składu. Następnie wylądował w Polsce i po dwóch latach w Piaście Gliwice został dostrzeżony przez skautów z Włoch. Na półwyspie Apenińskim grał kolejno w: Palermo, Bari, Torino i obecnie w Benevento. W Torino stał się ulubieńcem kibiców, kapitanem i legendą. Przed powrotem do włoskiego Benevento przez cztery lata był podstawowym obrońcą AS Monaco, z którym sięgnął po mistrzostwo Francji i występował m.in. z Kylianem Mbappe, Fabinho czy Bernardo Silvą.

Kamil Glik – pozycja

Piłkarz ten występuje na pozycji środkowego obrońcy. To pozycja skrojona idealnie dla niego, ponieważ dobrze czyta grę i niewielkie mankamenty szybkościowe nadrabia dobrym ustawieniem. Dzięki temu od kilkunastu lat regularnie występuje z orzełkiem na piersi, gdzie uzbierał już 93 mecze. Poza atutami defensywnymi Kamil Glik jest również groźny pod bramką rywala. Zarówno w lidze włoskiej, jak i francuskiej strzelił po kilkanaście bramek. W kadrze Polski ma, póki co, 6 trafień.

Ile inkasuję za grę w piłkę? Kamil Glik – zarobki

Kamil Glik po spadku Benevento do Serie B może liczyć na zarobki rzędu 2,5 miliona euro za sezon. Wcześniej, gdy drużyna występowała w Serie A, reprezentant Polski inkasował 3,5 miliona euro za rok gry. Na podobne wynagrodzenie mógł liczyć wcześniej w AS Monaco. Poza pieniędzmi zainkasowanymi z boiskowych występów, środkowy obrońca naszej kadry może liczyć także na zarobki z tytułu kontraktów sponsorskich. W ostatnich latach był twarzą kampanii m.in. Rexona Men, czy też firmy Blachotrapez.

Skąd pochodzi Kamil Glik?

Reprezentant Polski Kamil Glik urodził się i wychował na Śląsku, a dokładniej w Jastrzębiu-Zdrój. W kategoriach młodzieżowych reprezentował m.in. barwy MOSiRu Jastrzębie-Zdrój oraz WSP Wodzisław Śląski.

Kamil Glik – debiut w reprezentacji Polski

Debiut Kamila Glika w reprezentacji miał miejsce 20 stycznia 2010 roku, gdy drużynę prowadził Franciszek Smuda. Środkowy obrońca pojawił się w podstawowym składzie Polski na towarzyski mecz z Tajlandią. W tym samym meczu zanotował również pierwsze trafienie, gdy w 43. minucie wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Na mundialu w 2022 roku powinien stanowić o sile i szczelności polskiej defensywy.