Arkadiusz Milik – klub, pozycja, zarobki

Arkadiusz Milik - klub, pozycja, zarobki

Arkadiusz Milik to zawodnik, który z naszą kadrą związany jest już od dekady. W swojej karierze występował w wielu uznanych klubach europejskich i od lat zalicza się do czołowych polskich piłkarzy. Niestety dość często łapie kontuzje, które wykluczają go na dłużej z gry. W jakim klubie i na jakiej pozycji obecnie gra Arkadiusz Milik? Na jakie roczne zarobki może liczyć?

W jakim klubie gra Arkadiusz Milik?

Reprezentant Polski Arkadiusz Milik od 2016 roku ma obowiązujący kontrakt z włoskim SSC Napoli, które występuje w Serie A. Do 2021 roku był podstawowym zawodnikiem tego zespołu i z dużą regularnością wpisywał się na listę strzelców. Od 2021 przebywa na wypożyczeniu we francuskim Olympique Marsylia. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie władze francuskiego zespołu zdecydują się na wykupienie Arka Milika z Napoli, na co z resztą liczy także sam zawodnik. Wcześniej reprezentował on barwy takich klubów jak: Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, Bayer Leverkusen, FC Augsburg i Ajax Amsterdam.

Arkadiusz Milik – pozycja na boisku

Arkadiusz Milik to urodzony i bramkostrzelny napastnik. Na tej pozycji też występuje w klubach oraz w kadrze Polski. Sporadycznie zdarzało mu się grać również bliżej lewej strony boiska, jednak wówczas traci swoje największe atuty. Tymi bez wątpienia jest umiejętność dobrego ustawienia się w polu karnym, a także precyzyjny strzał zza pola karnego. Arkadiusz Milik może grać jako wysunięty napastnik oraz u boku innego gracza. Na mundialu w Katarze powinien rywalizować o miejsce w składzie obok Roberta Lewandowskiego.

Jakie są zarobki Arkadiusza Milika?

W barwach Olympique Marsylia Arkadiusz Milik może liczyć na zarobki rzędu 4,8 miliona euro rocznie. Daje to dokładnie 400 tysięcy euro miesięcznie, które wpływają na jego konto. Pod tym względem jest najlepiej opłacanym graczem francuskiego zespołu oraz znajduje się w czołówce reprezentacji Polski. Napastnik reprezentacji Polski zarabia także na kontraktach sponsorskich. Ponadto prowadzi biznes restauracyjny.

Arkadiusz Milik – debiut w reprezentacji Polski

Debiut w reprezentacji Polski Arkadiusz Milik zaliczył w wieku 18 lat. Miało to miejsce 12 października 2012 roku, gdy w towarzyskim meczu z RPA zmienił w 58. minucie Adriana Mierzejewskiego. Szansę na pierwszy występ z orzełkiem na piersi dał mu Adam Nawałka. Następnie Arkadiusz Milik odwdzięczał mu się dobrymi występami w kadrze, w tym m.in. zwycięską bramką w meczu z Irlandią Północną na Mistrzostwach Europy 2016 we Francji.

Skąd pochodzi Arkadiusz Milik?

Arkadiusz Milik pochodzi ze Śląska i urodził się 28 lutego 1994 roku w Tychach. Swoje pierwsze kroki w piłce młodzieżowej stawiał w Rozwoju Katowice.