Kamil Grosicki – klub, pozycja, zarobki

Kamil Grosicki - klub, pozycja, zarobki

Kamil Grosicki to jeden z najbardziej doświadczonych reprezentantów Polski. Z orzełkiem na piersi występuje już od kilkunastu lat i miał okazję zagrać na najważniejszych imprezach piłkarskich na świecie. Mimo 34 lat na karku, wciąż pełni ważną rolę u kolejnych selekcjonerów, z wyłączeniem Paulo Sousy. Na jakiej pozycji i w jakim klubie gra obecnie popularny „Grosik”? Jakie są jego zarobki?

Kamil Grosicki – klub

Po wielu latach występów poza granicami Polski Kamil Grosicki w 2021 roku wrócił do Ekstraklasy i reprezentuje barwy Pogoni Szczecin. W ostatnim sezonie zajął z tym klubem trzecie miejsce w Polsce i awansował do europejskich pucharów. Mimo 34 lat na karku, Kamil Grosicki wciąż jest obserwowany przez zagranicznych wysłanników i nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie jeszcze raz wyjedzie z kraju. W Polsce poza Pogonią Szczecin występował jeszcze w: Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Na swoim koncie ma również grę w takich klubach jak: FC Sion, Sivasspor, Rennes, Hull City i West Bromwich Albion.

Na jakiej pozycji gra Kamil Grosicki?

Kamil Grosicki gra na pozycji skrzydłowego lub bocznego pomocnika. Z powodzeniem może występować zarówno po lewej, jak i prawej stronie boiska. W trakcie meczów regularnie zmienia swoje ustawienie, dzięki czemu jest jeszcze trudniejszy do upilnowania. Poza rajdami wzdłuż linii znany jest także ze schodzenia do środka boiska i strzałów z dystansu swoją lepszą prawą nogą. W swojej karierze występował również jako napastnik oraz podwieszony napastnik. Jeżeli pojedzie na mundial do Kataru, to powinien tam pełnić rolę przysłowiowego jokera i wchodzić do gry z ławki rezerwowych.

Jakie są roczne zarobki Kamila Grosickiego?

Zarobki Kamila Grosickiego po powrocie do Polski wynoszą około 2 miliony złotych za rok gry. Oznacza to, że w trakcie występów w Pogoni Szczecin co miesiąc na jego konto wpływa około 166 tysięcy złotych. Grając w Anglii, Turcji i Francji mógł z kolei liczyć na zarobki rzędu 500-900 tysięcy euro rocznie. Do tego należy doliczyć kontrakty sponsorskie, a w ostatnich latach Kamil Grosicki reklamował m.in. Dobroplast, czy Mantę.

Kamil Grosicki – debiut w reprezentacji Polski

Debiut w reprezentacji Kamila Grosickiego miał miejsce 2 lutego 2008 roku za kadencji Leo Beenhakkera. Zawodnik wszedł w 80. minucie meczu towarzyskiego z Finlandią, który rozgrywany był w cypryjskim Pafos. Wówczas na murawie zmienił Marka Zieńczuka. Swoją pierwszą bramkę w kadrze strzelił 7 września 2014 roku w eliminacjach do mistrzostw Europy. Wówczas w 11. minucie pokonał bramkarza Gibraltaru, a jeszcze w tym samym meczu dołożył kolejne trafienie.

Skąd pochodzi Kamil Grosicki?

Kamil Grosicki pochodzi ze Szczecina, gdzie urodził się 8 czerwca 1988. Swoją przygodę z piłką juniorską, a także profesjonalną karierę rozpoczynał w barwach Pogoni Szczecin. Wrócił do tego zespołu po kilkunastu latach spędzonych w innych klubach.