Krystian Bielik – klub, pozycja, zarobki

Krystian Bielik - klub, pozycja, zarobki

Krystian Bielik to jeden z najbardziej pechowych reprezentantów Polski ostatnich lat. W tym czasie przydarzyły mu się dwie groźne kontuzje, które eliminowały go z gry na wiele miesięcy. Obecnie pozostaje w grze o wyjazd na Mistrzostwa Świata 2022 z polską kadrą prowadzoną przez Czesława Michniewicza. W jakim klubie i na jakiej pozycji występuje na co dzień Krystian Bielik? Na jakie zarobki może liczyć?

W jakim klubie gra Krystian Bielik?

Reprezentant Polski Krystian Bielik od 2019 roku związany jest z zespołem Derby County, który w tym czasie występował na szczeblu Championship, czyli drugiej ligi angielskiej. Niestety w ostatnim sezonie zespół ten pożegnał się z rozgrywkami i spadł do Ligue One (trzeci poziom). W tym wypadku przyszłość Krystiana Bielika nie jest pewna, jednak wiele wskazuje na to, że nie pozostanie w tym klubie na kolejne lata. Gra w trzeciej lidze sprawi, że znacznie oddali się od możliwości występów w reprezentacji Polski i potencjalnego wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Kataru.

Wcześniej Krystian Bielik w karierze seniorskiej reprezentował takie kluby jak: Legia Warszawa, Arsenal Londyn, Birmingham City, Walsall i Charlton Athletic.

Krystian Bielik – pozycja na boisku

Krystian Bielik występuje na co dzień jako defensywny pomocnik lub środkowy obrońca. Jest wysokim zawodnikiem, który mimo dobrych warunków fizycznych, doskonale operuje z piłką przy nodze. Dzięki tym atutom uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych reprezentantów Polski, jednak w ostatnich latach wciąż doskwierają mu poważne kontuzje. W kadrze również rozpatrywany jest w kontekście gry jako defensywny pomocnik lub stoper.

Jakie są zarobki Krystiana Bielika?

Polski piłkarz ma podpisany kontrakt z Derby County do 30 czerwca 2024 roku. Na jego podstawie zarabia około 20 tysięcy funtów tygodniowo, co przekłada się na roczne zarobki powyżej miliona funtów. Do podstawowej pensji należy doliczyć premie meczowe, a także dodatkowe wpływy z umów sponsorskich.

Krystian Bielik – debiut w reprezentacji Polski

Krystian Bielik debiut w reprezentacji Polski zanotował 6 września 2019 roku. Wówczas kadrę prowadził Jerzy Brzęczek i dał zagrać Bielikowi w wyjazdowym meczu ze Słowenią. Ostatecznie Polacy przegrali tamten mecz 0:2. Ze względu na kontuzje, zawodnik ma na swoim koncie tylko kilka występów w koszulce z orzełkiem na piersi.

Skąd pochodzi Krystian Bielik?

Zawodnik urodził się 4 stycznia 1998 roku w Koninie i tam też się wychowywał. Swoją przygodę rozpoczął w dziecięcych grupach Górnika Konin, skąd przeszedł do Lecha Poznań. Przed debiutem w seniorskiej piłce przeszedł do Legii Warszawa. W wieku 16 lat opuścił Legię i związał się wieloletnim kontraktem z Arsenalem Londyn, gdzie trafił pod skrzydła Arsene’a Wengera.