Krzysztof Piątek – klub, pozycja, zarobki

Krzysztof Piątek - klub, pozycja, zarobki

Krzysztof Piątek to zawodnik reprezentacji Polski, o którym głośno zrobiło się w 2018 roku. Wówczas Polak odszedł z Cracovii i zaczął podbijać włoską Serie A w barwach Genoi. Zaowocowało to zainteresowaniem dużo większych klubów i regularnymi powołaniami do kadry. W jakim obecnie klubie i na jakiej pozycji gra Krzysztof Piątek? Ile wynoszą jego roczne zarobki?

Krzysztof Piątek – klub

Reprezentant Polski od 2020 roku jest zawodnikiem klubu Hertha BSC Berlin, który występuje na szczeblu niemieckiej Bundesligi. Rundę wiosenną sezonu 2021/22 spędził jednak na wypożyczeniu we włoskiej Fiorentinie po tym, jak w swoim podstawowym klubie przestał pełnić kluczową rolę. Kontrakt Krzysztofa Piątka z Herthą Berlin obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, jednak nie jest wykluczone, że do tego czasu zmieni on klub. Wcześniej Polak reprezentował barwy: AC Milan, Genoa CF, Cracovii, Zagłębia Lubin i Lechii Dzierżoniów.

Na jakiej pozycji gra Krzysztof Piątek?

Krzysztof Piątek na co dzień występuje na pozycji napastnika. Może grać sam na szpicy, jak i z innym napastnikiem u swojego boku. Zarówno w klubie, jak i w reprezentacji Polski pełnił również rolę zawodnika podwieszonego pomiędzy linią ataku i pomocy. Dzięki temu Czesław Michniewicz ma większą swobodę w doborze taktyki pod konkretnego rywala, z którym mierzą się biało-czerwoni. Podczas mundialu w Katarze Krzysztof Piątek z innymi napastnikami powinien walczyć o drugie miejsce w ataku u boku Roberta Lewandowskiego.

Jakie są zarobki Krzysztofa Piątka?

Roczne zarobki Krzysztofa Piątka w berlińskiej Hercie wynoszą około 5 milionów euro. To sprawia, że jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników reprezentacji Polski. Do wynagrodzenia za grę w klubie należy także doliczyć przychody z kontraktów sponsorskich. Ich wysokość jest objęta tajemnicą handlową.

Krzysztof Piątek – debiut w reprezentacji. Kiedy miał miejsce?

Debiut w reprezentacji Krzysztofa Piątka miał miejsce 11 września 2018 roku za kadencji Jerzego Brzęczka. Napastnik wystąpił od pierwszej minuty w towarzyskim meczu z Irlandią. Na swoją pierwszą bramkę w kadrze czekał do 11 października 2018 roku, gdy strzelił bramkę z meczu Ligi Narodów z Portugalią. Był ważną postacią polskiej drużyny w eliminacjach do ME 2020 oraz MŚ 2022.

Skąd pochodzi Krzysztof Piątek?

Krzysztof Piątek urodził się 1 lipca 1995 roku w Dzierżoniowie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Niemczance Niemcza, skąd przeniósł się do UKS Dziewiątka Dzierżoniów. Pierwsze mecze w seniorskiej karierze zaliczył, mając 17 lat. Wówczas zadebiutował w Lechii Dzierżoniów w rozgrywkach III ligi.