Jakub Moder – klub, pozycja, zarobki

Jakub Moder

Jakub Moder to piłkarz reprezentacji Polski, który może mówić o sporym pechu. Gdy już ustabilizował swoją pozycję w kadrze oraz w klubie, przytrafiła mu się groźna kontuzja, która pod znakiem zapytania stawia ewentualny wyjazd zawodnika na Mistrzostwa Świata w Katarze. W jakim klubie i na jakiej pozycji występuje Jakub Moder? Jakie są jego zarobki? Sprawdźmy.

W jakim klubie gra Jakub Moder?

Reprezentant Polski Jakub Moder od 2020 roku występuje w angielskim klubie Brighton & Hove Albion na szczeblu Premier League. Do momentu kontuzji kolana był podstawowym zawodnikiem tego zespołu i regularnie pojawiał się na boiskach ligi angielskiej, która przez wielu ekspertów uznawana jest za najlepszą na świecie. Do Anglii trafił bezpośrednio z Lecha Poznań. W seniorskiej karierze występował także na wypożyczeniu w pierwszoligowej Odrze Opole, gdzie spędził sezon 2018/19.

Jakub Moder – pozycja na boisku

Jakub Moder to wszechstronny piłkarz, który może występować praktycznie na każdej pozycji w linii pomocy. Na swoim koncie ma występy zarówno w środku pola, jak i na bokach drugiej linii. Dzięki temu daje dużo możliwości trenerom w zakresie modyfikacji taktyki już w trakcie rozgrywanego meczu. Za swoją wszechstronność i solidność ceniony jest w Brighton oraz w reprezentacji Polski, w której do momentu kontuzji uzbierał już 20 spotkań i zanotował dwa trafienia. Pod kątem gry w kadrze Polski rozpatrywany jest jako środkowy pomocnik.

Na jakie zarobki może liczyć Jakub Moder?

Zarobki Jakuba Modera nie zostały oficjalnie potwierdzone. Według angielskich dziennikarzy zarabia on najmniej w zespole Brighton i może liczyć na 521 tysięcy funtów rocznie. Nieco inne informacje podaje Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego. Według niego rzeczywiste zarobki Jakuba Modera w Anglii to ok. 1,5 miliona funtów rocznie plus bonusy. Do tego dochodzą jeszcze przychody z umów reklamowych.

Jakub Moder – debiut w reprezentacji Polski

Debiut w reprezentacji Polski Jakuba Modera miał miejsce 4 września 2020 roku za kadencji Jerzego Brzęczka. Wówczas zawodnik wystąpił w meczu Ligi Narodów z Holandią, gdy w 77. minucie zmienił na boisku Piotra Zielińskiego. Swoją pierwszą bramkę w kadrze strzelił 11 listopada 2020 roku w meczu towarzyskim z reprezentacją Ukrainy. Na swoim koncie ma udział w Mistrzostwach Europy 2020, które odbyły się w 2021 roku. Selekcjonerem reprezentacji był wtedy Paulo Sousa.

Skąd pochodzi Jakub Moder?

Jakub Moder urodził się 7 kwietnia 1999 roku w Szczecinku. Pierwsze kroki w piłce juniorskiej stawiał w zespole Fortuna Wieleń. Stamtąd poprzez Wartę Poznań trafił do Lecha, skąd wypłynął na szersze wody.