Adam Buksa – klub, pozycja, zarobki

Adam Buksa - klub, pozycja, zarobki

Adam Buksa to zawodnik, który przebojem wdarł się do reprezentacji Polski i póki co nie zawodzi. Jego kariera budowana jest bardzo rozsądnie. Po wyjeździe do amerykańskiej MLS i zbudowaniu tam marki, wrócił na Stary Kontynent do solidnej ligi. Z jakim klubem związał się Adam Buksa i na jakiej pozycji gra? Jak kształtują się zarobki tego gracza?

W jakim klubie gra Adam Buksa?

Nowym klubem Adama Buksy od sezonu 2022/23 będzie francuskie RC Lens. Drużyna ta zajęła 7. miejsce w ostatnim sezonie Lique 1 i na co dzień występuje w niej Przemysław Frankowski. Polski zawodnik dołącza do francuskiego zespołu z New England Revolution za rekordowe w historii amerykańskiego klubu 10 milionów dolarów. Adam Buksa w MLS występował od 2020 roku. Wcześniej zawodnik grał w polskich drużynach: Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin.

Adam Buksa – pozycja na boisku

Adam Buksa to wysunięty napastnik, który znakomicie czuje się w pojedynkach w powietrzu. Dzięki temu znaczną część swoich bramek notuje po precyzyjnych strzałach głową. Pod tym względem może być ciekawą alternatywą dla Czesława Michniewicza, który szuka partnera do gry z przodu dla Roberta Lewandowskiego. Adam Buksa może grać jako jedyny zawodnik z przodu lub obok innych graczy. Na pewno przyda się podczas stałych fragmentów gry.

Jakie są zarobki Adama Buksy?

Oficjalna informacja dotycząca zarobków Adama Buksy w RC Lens jeszcze się nie pojawiła. Wydaje się jednak, że powinny być znacznie wyższe niż kwota, którą Polak inkasował podczas występów w amerykańskim New England Revolution. Tam mógł liczyć na pensję rzędu 1,1 miliona dolarów rocznie. Do tego dochodzą ewentualne premie, a także przychody z tytułu podpisanych przez piłkarza kontraktów reklamowych.

Adam Buksa – debiut w reprezentacji Polski

Adam Buksa na debiut w reprezentacji Polski czekał do 2 września 2021 roku. Wówczas selekcjoner Paulo Sousa wystawił go w składzie na mecz eliminacji Mistrzostw Świata z Albanią. Polacy wygrali 4:1, a Adam Buksa strzelił swoją pierwszą bramkę w kadrze. Zaledwie trzy dni później ustrzelił hattricka w meczu eliminacyjnym z San Marino. Bez dwóch zdań do reprezentacji Polski wszedł z przytupem.

Skąd pochodzi Adam Buksa?

Napastnik reprezentacji Polski Adam Buksa urodził się 12 lipca 1996 roku w Krakowie i w tamtejszym Hutniku stawiał pierwsze kroki w piłce młodzieżowej. Co ciekawe jego młodszy brat Aleksander również jest piłkarzem i obecnie reprezentuje barwy włoskiej Genoa FC, jednak nie przebił się jeszcze do podstawowego składu tej drużyny.