Jacek Góralski – klub, pozycja, zarobki

Jacek Góralski - klub, pozycja, zarobki

Choć od debiutu Jacka Góralskiego w reprezentacji minęło już 6 lat, to dopiero w ostatnim czasie stał się jej podstawowym graczem. Obecnie jest jednym z pierwszych wyborów Czesława Michniewicza i ma duże szanse na wyjazd z reprezentacją do Kataru. Na jakiej pozycji i w jakim klubie występuje Jacek Góralski? Ile wynoszą jego zarobki?

W jakim klubie gra Jacek Góralski?

Na co dzień Jacek Góralski gra w klubie Kajrat Ałmaty z Kazachstanu. Występuje w nim od 2020 roku, gdy podpisał kontakt na 2,5 roku. Przez ten czas wyrobił sobie markę solidnego gracza i został kapitanem swojego klubu. Zaczął także regularnie występować w kadrze Polski, co zostało zauważone przez wysłanników z klubów z mocniejszych lig. Po sezonie 2021/22 możliwe, że Jacek Góralski przeniesienie się do jednego z takich zespołów. Podobno najbliżej mu do Bundesligi. Do Kazachstanu Góralski wyjechał z Bułgarii, gdzie w latach 2017-20 grał dla Łudogorca Razgrad. W Polsce reprezentował takie kluby jak: Victoria Koronowo, Błękitni Gąbin, Wisła Płock i Jagiellonia Białystok.

Jacek Góralski – pozycja na boisku

Jacek Góralski na co dzień występuje na pozycji środkowego pomocnika o większych zadaniach defensywnych. Najlepiej czuje się w ostrej grze i w rozbijaniu ataków rywali. Wraz z rozwojem swojej kariery zaczyna pełnić więcej zadań ofensywnych oraz częściej można oglądać go pod bramką rywali. Do tej pory w kadrze Polski ma jedno trafienie.

Ile wynoszą zarobki Jacka Góralskiego?

Według nieoficjalnych informacji Jacek Góralski w Kajracie Ałmaty może liczyć na zarobki rzędu 20 tysięcy euro miesięcznie, co w skali roku przekłada się na 240 tysięcy euro. To podstawowa pensja, do której dochodzą premie za grę w lidze oraz europejskich pucharach. Dodatkowe źródła przychodów to m.in. umowy sponsorskie reprezentanta Polski.

Jacek Góralski – debiut w reprezentacji Polski

Jacek Góralski debiut w reprezentacji Polski zanotował 14 listopada 2016 roku. Wówczas Adam Nawałka powołał go do kadry i pozwolił zadebiutować w towarzyskim spotkaniu ze Słowenią. Drużyna ta dobrze mu się kojarzy, ponieważ niewiele ponad trzy lata później 19 listopada 2019 przeciwko niej zdobył swoją jedyną dotychczas bramkę w reprezentacji Polski. Spotkanie to rozgrywano w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020.

Skąd pochodzi Jacek Góralski?

Jacek Góralski urodził się 21 września 1992 roku w Bydgoszczy i w tym mieście się wychowywał. Pierwszym młodzieżowym klubem reprezentanta Polski był Zawisza Bydgoszcz. Karierę seniorską rozpoczął w 2011 roku w nieodległym Koronowie, gdzie grał w Victorii w III lidze.